Pieniądze

Jeśli uważacie, że pieniądze szczęścia nie dają, to mi je oddajcie.

Jules Renard

Jakie są koszta kredytu SMS?

Kasa z SMS Kredyt

Autor: Szymon | Kategoria: Chwilówki SMS

Ostatnio bardzo często można usłyszeć o pożyczkach SMS. Jednak najczęściej pomijany jest rzeczywisty koszt takiej formy pożyczki, a jest to bardzo istotna informacja dla klientów. W tym wpisie postaram się omówić ile kosztuje tego typu kredyt. Informacje czerpałem z serwisu: mini credit.

Na samym początku muszę zaznaczyć, że koszt pożyczki w dużej mierze zależy od firmy, która go udziela. Z tego powodu nie będę opierał się na jednej ofercie, ale na 2 różnych, a żeby być dokładnym na ofercie: SMS Kredyt i VIA SMS. To powinno uczynić ten poradnik bardziej rzetelnym.

Kasa z SMS Kredyt

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że koszt pożyczki zależy od okresu na jaki kredyt bierzemy. Domyślnym okresem w przypadku pożyczek SMS jest jeden miesiąc. Z tego powodu podam wam jakie są koszta kredytu na właśnie taki czas.

SMS Kredyt posiada oprocentowanie wynoszące 25,5 procent. Oznacza to, że biorąc pożyczkę na 200 złotych po miesiącu zostaniemy zmuszeni oddać 251 złotych. Koszt kredytu w takim przypadku wyniesie pięćdziesiąt jeden złotych.

VIA SMS ma o wiele niższe oprocentowanie wynoszące 12,5 procent. Czyli pożyczając dwieście złotych zostaniemy zmuszeni oddać 225 złotych, czyli koszt kredytu wyniesie 25 złotych.