Pieniądze

Jeśli uważacie, że pieniądze szczęścia nie dają, to mi je oddajcie.

Jules Renard

Zadbaj o swoją dobrą przyszłość materialną jeszcze dzisiaj

Pożyczka

Autor: Szymon | Kategoria: Kredyty

Każdemu marzy się bogactwo, ale wyłącznie pojedyncze osoby wiedzą, że ich przyszłe bogactwo w dużej mierze zależy od teraz podejmowanych decyzji. Gdy chcemy w przyszłości polepszyć swoje zdolności finansowe to nie możemy tego odkładać na jutro tylko musimy zająć się tym od razu. Zapewnienie sobie lepszej przyszłości finansowej nie jest tak trudne jak niektórym osobom się wydaje, wystarczy, że będziemy postępować według pewnych zasad, które postaram się omówić w tym artykule.

Wyżej wspomniane reguły polegają przede wszystkim na oszczędnościach oraz unikaniu pożyczek z dużym oprocentowaniem. Niestety w aktualnych czasach niezwykle popularne stało się życie na kredyt. Wszyscy chcemy żyć poza swój stan, a duża oferta kredytowa różnych instytucji finansowych umożliwia to, więc mnóstwo osób decyduje się na finansowanie kosztownych zakupów pożyczkami gotówkowymi zamiast zaoszczędzić gotówkę oraz nabywać dobra dopiero gdy będziemy posiadali wystarczającą ilość gotówki.

Pożyczka

Niestety pożyczki nie są tak wspaniałe jak w ulotkach reklamowych. Najważniejsze żeby pamiętać, że pożyczki w rzeczywistości nic nam nie dają, a tylko podnoszą koszt towarów, które nabywamy. Oczywiście dzięki pożyczkom możemy coś nabyć dużo szybciej niż jeślibyśmy korzystali wyłącznie z zaoszczędzonych pieniędzy. Gdy zdołamy przezwyciężyć to przyzwyczajenie i zamiast brać kolejne pożyczki bankowe będziemy odkładać pieniądze to już po kilkunastu miesiącach zobaczymy dużą poprawę naszych oszczędności.