Pieniądze

Jeśli uważacie, że pieniądze szczęścia nie dają, to mi je oddajcie.

Jules Renard

Zdolność kredytowa - jak ją poprawić?

oprocentowanie

Autor: Szymon | Kategoria: Kredyty

Jeśli staramy się o jakikolwiek kredyt w banku zostajemy przez bank oceniani. Bank ocenia naszą zdolność kredytową, czyli naszą możliwość spłaty wnioskowanego kredytu. Jeśli w oczach banku nasza zdolność kredytowa jest niewystarczająca to bank zmniejszy kwotę pożyczki jaką nam udzieli lub całkowicie odrzuci nasz wniosek o kredyt. Gdy planujemy w przyszłości zaciągnąć większy kredyt, np. na zakup domu jednorodzinnego to opłaca się już teraz polepszyć swoją zdolność kredytową.

Jednak nie jest to łatwe zadanie, ponieważ nasza zdolność kredytowa zależy głównie od wielkości naszej pensji, a mimo wszystko tylko nieliczni mogą liczyć na podwyżkę w firmie. Na szczęście zdolność kredytowa jest też zależna od czynników, na które posiadamy duży wpływ. Bardzo ważna jest historia kredytowa, czyli to jak spłacaliśmy wcześniejsze kredyty. Jeśli chcemy zostać dobrze ocenieni przez bank to nie możemy dopuścić do żadnych opóźnień w spłacie comiesięcznych rat kredytów. Gdy do tej pory nie braliśmy pożyczek to warto zaciągnąć nawet mały kredyt na dłuższy czas, żeby stworzyć dobrą historię kredytową.

oprocentowanie

Gdy jednak brakuje Ci czasu na polepszenie swojej zdolności kredytowej to powinieneś zaznajomić się z pożyczką Soho, która nie wymaga zdolności kredytowej. Więcej informacji na temat tego kredytu znajdziesz na stronie: pozabankowiec.pl/468/soho-credit-opinie-klientow/.

Szanse na pożyczkę możemy też zwiększyć poprzez założenie rachunku bankowego w banku, w którym będziemy starali się o pożyczkę. Oczywiście taki rachunek osobisty powinien być aktywny, oznacza to że muszą na niego przychodzić nasze wszystkie dochody.

Jeśli będziemy stosować się do przedstawionych rad to możemy kilkukrotnie powiększyć nasze szanse na otrzymanie pożyczki.